O nás

KČT, oblast Moravskoslezská je pobočným spolkem Klubu českých turistů. V oblasti sdružujeme na 4 700 členů v 50 odborech. Třetinu našich členů tvoří turistické oddíly mládeže ( TOM ). V Našich řadách evidujeme i členy tělesně a zrakově postižené, pro které je připravován specifický program.

Nabízíme veřejnosti ubytovací kapacity na turistických chatách v majetku KČT : chata Skalka v Mostech u Jablunkova, chata Na Prašivé ve Vyšních Lhotách, chata Ostrý v Košařiskách.

 

Nabízíme každému z Vás celoroční program pro aktivní využití volného času na nejzajímavějších místech v Moravskoslezském kraji. Navšívíte s námi Hrubý i Nízký Jeseník, projdete se Krnovskem i Osoblažskem, vydáte se do Oderských vrchů, seznámíte se s přírodou Poodří, projdete se Opavskem i Hlučínskem a vyhledáte  zajímavosti ostravské aglomerace, kde zejména Dolní oblast Vítkovic se stala unikátním turistickým lákadlem, vystoupíte na haldu Emu nebo se vydáte na putování nekonečnými beskydskými lesy, po hřebenech i údolích Beskyd. Náš celoroční program je nabídkou pro každého, nikoliv jen pro členy Klubu českých turistů.

 

Aktivity oblasti :

- nabízíme Vám členství v některém z našich odborů s celoročním programem,

- zveme Vás na turistické akce všech druhů turistiky : pěší, lyže, cyklo, vysokohorská turistika, voda, pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi či zdravotně postižených,

- značíme pěší, lyžařské, trasy, provádíme obnovu cyklotras,

- v roce 2010 jsme vydali nový záznamník Beskydy včetně nového odznaku,

- v roce 2015 jsme vydali nový záznamník Ostrava včetně odznaku,

- zajišťujeme peněžní prostředky na údržbu našich chat v majetku oblasti,

- každoročně připomínáme veřejnosti jubilea turistických chat, oslavy se konají tradičně 28. září,

- turistické oddíly mládeže se pravidelně účastní úklidu frekventovaných turistickách tras

 

Přihláška KČT.pdf (2 MB)

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.