top of page

Novoroční čtyřlístek

Na přelomu roku probíhá tradiční charitativní akce KČT nazvaná Novoroční čtyřlístek. Jejím cílem je získání finančních prostředků na vybudování turistických tras pro vozíčkáře nebo provedení bezbariérových úprav u turistických chat KČT.

Vyhodnocení ročníku 2023/2024

Na přelomu starého a nového roku se na území ČR uskutečnily novoroční akce pořádané Klubem českých turistů, zařazené do projektu Novoroční čtyřlístek. V Moravskoslezském kraji si mohli turisté vybrat z 12 turistických akcí. I přes nepříznivé počasí na Nový rok se výletů zúčastnilo dohromady 1614 účastníků, největší účast měla krnovská akce Hvězdicový novoroční výstup na Šelenburk.
Účastníci zároveň měli možnost přispět do sbírky, jejíž výtěžek podpoří vyznačení nových vozíčkářských tras – letos na Domažlicku a v Poděbradech.
Celkem se vybralo 61 034 Kč, do veřejné sbírky poputuje 46 814 Kč, zbývajících 14 220 K bude použito na organizační zajištění akcí – výrobu pamětních odznáčků a kalendáříků.
Poděkování patří všem, kteří se s Klubem českých turistů vydali do přírody a přispěli do veřejné sbírky a také všem organizátorům.

Novoroční čtyřlístek.png
DSC07372.JPG

 
Krajský sraz turistů 28. 9. 2024
 

bottom of page