top of page

About

50

odborů

4 800

členů

8 outdoorových aktivit

 

KČT, oblast Moravskoslezská je pobočným spolkem Klubu českých turistů s vlastní subjektivitou. Sdružuje turistické oddíly na území Moravskoslezského kraje. V r. 2019 bylo v Moravskoslezské oblasti registrováno cca 4700 členů, kteří jsou sdruženi v 50 oddílech. Působí zde rovněž 53 turistických oddílů mládeže (TOM), kteří tvoří celou třetinu členské základny.

Historie turistiky v Moravskoslezské oblasti

Rádi byste věděli, jakými stezkami kráčeli naši předkové? Kteří činovníci se zasloužili o rozvoj turistiky v našem kraji? Víte, že v Beskydech vznikl nejstarší turistický spolek Pohorská jednota Radhošť?

Časopis Turista

Historie časopisu Turista se píše již 130 let a je druhým nejstarším časopisem u nás. V r. 1889 začal vycházet jako Časopis turistů. Od té doby prošel řadou změn v názvu i podobě tohoto periodika. Dnes vychází pod jménem Turista.

Výroční zprávy

Zde naleznete výroční zprávy KČT, oblasti Moravskoslezské a Krajské komise značení.

Projekty

Kromě údržby a obnovy turistického značení a péče o turistické chaty se Klub českých turistů podílí rovněž na tvorbě doprovodné turistické infrastruktury. Jsou jimi např. informační cedule a objekty drobného inventáře.

20210731_100740.jpg

Napsali o nás

Na tomto místě naleznete informace o nás a naši činnosti, které se objevily v médiích. Pokud jste si je nestačili přečíst, nebo poslechnout, tady naleznete některé z nich.

Novoroční čtyřlístek

každoročně na přelomu roku probíhá charitativní akce KČT s názvem Novoroční čtyřlístek. Jeho cílem je získat prostředky na výstavbu turistických tras pro vozíčkáře a pro bezbariérovou úpravu turistických chat.

DSC06871.JPG
bottom of page